Борусия Дортмунд победи Челси с 1:0 на Сигнал Идуна Парк в първи мач

...

В мач с куп положения Борусия Дортмунд взе минимален аванс над Челси

Борусия Дортмунд победи Челси с  1 :0 на " Сигнал Идуна Парк "  в първи мач от 1/8 на Шампионската лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Карим Адейеми. Мачът бе извънредно забавен, с положения пред двете порти, а Челси имаше чудесни шансове да означи най-малко едно попадение, само че това не се случи и Борусия Дортмунд има най-малък задатък преди реванша на 7-и март.

Мачът стартира с офанзиви от двете страни, като нямаше чисти голови положения, само че Борусия Дортмунд и Челси пробваха няколко рискови набези, в които липсваше малко точност. В 9-а минута Рийс Джеймс извърши жестоко нарушени, като настъпи Карим Адейеми, за което бе глобен с жълт картон.

В 17-а минута Тиаго Силва засече рисково центриране от директен свободен удар, отбелязвайки във вратата на Борусия Дортмунд, само че бразилецът игра с ръка, заради което попадението бе анулиран, а централният бранител получи жълт картон. Малко по-късно Мариус Волф бе изведен на добра позиция, само че не съумя да отиграе задоволително добре, губейки баланс. Това бе прекрасен късмет за " жълто-черните ".

Юлиан Бранд откри Себастиан Алер в 27-а минута, при което нападателят овладя и стреля, само че опитът му мина тъкмо до дясната греда. Малко по-късно Жоао Феликс и Хаким Зиеш направиха чудесна композиция между тях, а португалецът в последна сметка реши да стреля от чиста позиция, само че топката профуча високо над напречната греда на Кобел.

В 33-а минута Борусия Дортмунд извърши заучено ъглов удар, при който Юлиан Бранд откри Карим Адейеми на границата на наказателното поле, а последният насочи мощен изстрел, само че не бе прецизен. Само 5 минути по-късно Жоао Феликс бе изведен очи в очи с Кобел, а нападателят стреля в близкия ъгъл, само че топката се отби от десния непряк дирек на Борусия Дортмунд. Чудесен късмет за Челси.

Две минути преди края на първото полувреме Юлиан Бранд се огледа и откри Мариус Волф в празно пространство. Той не губи и секунда време в опита си да тества вратаря от отдалеченост, само че ударът мина малко настрана от лявата греда.

В 49-а минута Джуд Белингам получи жълт картон след остро влизане в краката на собствен противник. По-малко от пет минути по-късно Емре Джан също извърши нарушаване, за което бе публично предизвестен. В 55-а минута Рийс Джеймс извърши прелестно директен свободен удар, който летеше към горния ляв ъгъл на вратата на Борусия Дортмунд, само че Грегор Кобел направи блестящо избавяне.

Секунди по-късно Юлиан Бранд бе открит на границата на наказателното поле, а германецът стреля незабавно, само че Кепа внимаваше и избави. В 62-а минута Рийс Джеймс получи от Хаким Зиеш, а десният краен защитник опита мощен удар от междинна отдалеченост, само че Кобел бе на добра позиция и отклони в корнер.

След ъгловия удар последва контра офанзива за Борусия Дортмунд, при която Карим Адейеми овладя на центъра и спринтира в предни позиции, надигравайки Енцо Фернандес, който не съумя да му се опълчи, а след това мина елегантно през Кепа, преди да приключи на опразнената врата и да открие резултата - 1:0 за Борусия Дортмунд.

В 78-а минута Челси имаше свръхестествен късмет да изравни резултата, откакто Калиду Кулибали получи на точката на дузпата и насочи мощен удар, който бе отклонен от Кобел, а Емре Джан се намеси на голлинията, с цел да почисти топката. Пет минути по-късно Рийс Джеймс подаде на Енцо Фернандес, който незабавно отклони към Жоао Феликс, а португалецът опита изстрел от добра позиция, само че той бе право във вратаря и Кобел улови умерено.

В петата минута на добавеното време Енцо Фернандес получи топката на границата на наказателното поле и насочи мощен удар, само че вратарят на Борусия Дортмунд още веднъж се прояви с блестящо избавяне, избивайки в корнер. До края на мача повече чисти голови положения нямаше и " жълто-черните " завоюваха срещата с 1:0.

Стартови сформира:

Борусия Дортмунд:  1. Грегор Кобел, 13. Рафаел Герейро, 4. Нико Шлотербек, 25. Никлас Зюле, 17. Мариус Волф, 23. Емре Джан, 19. Юлиан Бранд, 6. Салих Йозджан, 22. Джуд Белингам, 27. Карим Адейеми, 9. Себастиан Алер

Треньор:  Един Терзич